עבודה מהבית

ביום בהיר אחד, לפני כמה חודשים, פתאום כל מי שהתמזל מזלו עבר למתכונת של עבודה מהבית. וכל אותם אנשים שמחו וצהלו ואם היו יכולים גם היו יוצאים לרקוד ברחובות. פתאום זכו בחופש לעשות מה שהם רוצים מתי שהם רוצים ואיפה שהם רוצים! זאת במידה ומה שהם רוצים זה לעבוד, מתי שהם רוצים זה כל הזמן ואיפה שהם רוצים זה בבית.

כן, יש מעטים שבאמת ירוויחו מהמגמה הזאת לטווח הארוך. אלה שיודעים לנהל זמן, לעבוד באופן יעיל, להמנע מהסחות דעת ולשים גבולות, יוכלו לנצל את החופש שניתן להם כדי להתייעל, לעבוד פחות ולהספיק יותר.

לשאר לעומת זאת, מחכה הפתעה. הם עתידים לגלות שהחופש שהגיע אליהם הוא שיעבוד בהסוואה. לפתע אין יותר הפרדה בין הזמן שהוא שלהם, לזמן שמישהו אחר ״קנה״ מהם. הם עלולים למצוא את עצמם זמינים סביב השעון, עובדים סביב השעון ולא מצליחים לעבוד באותה יעילות שבה עבדו כשהיו במשרד. הסחות הדעת ימלאו את זמנם: ילדים, נקיונות, בישולים, כביסות וסידורים, הם הרי לא דורשים יותר מכמה דקות. ומה בעצם הבעיה להמשיך לעבוד על הדוח ההוא בלילה במיטה אם כך הם עבדו עליו במשך היום גם כן מהמיטה.

אני חושב שהזמן הזה, שכפה על רבים מאיתנו שינוי מהותי באורח החיים, מחייב אותנו להיות ערניים לשינויים האלו ולא לקפוץ לבריכה לפני שראינו כמה היא עמוקה. זהו זמן לסגל הרגלים חדשים ובריאים ואף חוקים שישמרו אותנו מפני ה״חופש״ האינסופי שיכול להיות עול, אך יכול להיות גם ברכה.

%d בלוגרים אהבו את זה: